top of page

Tablice korkowe i ekologiczne dekoracje wnętrz

naura w Twoim domu

Trees
Trees From Above
Sustainable Energy
Pack of Fish
Frozen Land
Foggy Forest
Home: Witamy

Korek naturalny - korek w rolce

lekkie i elastyczne artykułu korkowe

Sprzedajemy tablice korkowe w różnych wymiarach, ale także w formie tapet samoprzylepnych. Są łatwe w montażu i niezastąpione w pomieszczeniach biurowych, szkołach czy budynkach administracji publicznej.

Szerokie zastosowanie korka trwające nieprzerwanie od starożytności wiąże się ze specyficznymi jego właściwościami. Posiada on bowiem szereg zalet, które sprawiają, że w wielu przypadkach jest niezastąpionym surowcem naturalnym. 

caroline-clercq-IYBE71k9spA-unsplash.jpg
WIne Turbines
Home: Informacje
korek scienny.jpg

Korek - dąb korkowy

Dąb korkowy, drzewo będące jedynym źródłem korka naturalnego, występuje głównie na półwyspie iberyjskim, choć rośnie także we Francji, we Włoszech, zajmuje także niewielkie obszary krajów położonych na Północy kontynentu afrykańskiego. Cechuje się grubą i pomarszczoną korą, która odpowiednia zebrana stanie się w przyszłości materiałem do produkcji korków do butelek, wystroju wnętrz czy zapewnienia termoizolacji w budownictwie. Okorowanie drzewa nie czyni szkody roślinie, gdyż wykonują tą czynność jedynie wyspecjalizowani pracownicy, nie naruszając przy tym tkanek wewnętrznych drzewa. Bogaty zasób dębów dostarcza wiele materiały, który po obróbce termicznej dystrybuowany.

Home: Informacje

Właściwości

Komórki korka ściśle do siebie przylegają, zapewniając tym samym doskonałą izolację termiczną. Dzięki temu charakteryzuje się on niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, nie nagrzewa się i nie oziębia. Ponadto komórki korka wypełnione są powietrzem, dlatego korek unosi się na wodzie i jest praktycznie niezatapialny. Ten sprężysty materiał można łatwo zamontować bowiem jest elastyczny i nie ulega odkształceniu. Zastosowany jako podkład pod panele nie tylko wygładza powierzchnię ale także zmniejsza poziom hałasu redukując drgania podłoża.

Korek jest naturalnym surowcem pozyskiwanym z jedynego gatunku drzewa, dębu korkowego. Znany jest przede wszystkim z przemysłu winiarskiego, gdyż już od wieków służy jako doskonały izolator do napojów alkoholowych. Jednak z biegiem lat jego zastosowanie znacznie się rozszerzyło. Dziś staje się częstym elementem wystroju wnętrz w formie korka na ścianę czy podkładu pod panele. Sprawdza się także w biurach i szkołach w postaci tablic korkowych czy po prostu jako motyw dekoracyjny w wielu domach. 

Home: Tekst

Kontakt

Dziękujemy za przesłanie!

Home: Kontakt
bottom of page